Sprężarki   |   Podział sprężarek   |   Zastosowanie sprężarek   |   Kontakt   |   Parking Okęcie

Podział sprężarek

Uwzględniając danego rodzaju wielkość przyrostu ciśnienia sprężonego powietrza, kompresory można podzielić na wentylatory, sprężarki i dmuchawy. Same sprężarki możemy podzielić w zależności od ich ścisłego przeznaczenia na sprężarki wyporowe dosyć często nazywane rotacyjnymi lub tłokowymi, gdzie sposób ich pracy w głównej mierze polega na sprężeniu i wyparciu dawki gazu lub powietrza poprzez komorę roboczą.

Inną grupą sprężarek są sprężarki wirowe nazywane także sprężarkami rotodynamicznymi, gdzie głównym narzędziem roboczym jest niezmiernie szybko obracający się wirnik o charakterze łopatkowym. W ten sposób następuje wzrost ciśnienia roboczego w urządzeniu i wyparcie go na zewnątrz. Sprężarki lub też inaczej mówiąc kompresory tego typu, są budowanymi jako jedno i wielostopniowe urządzenia, dzielące się z kolei na kompresory osiowe i kompresory promieniowe.

Ciągłe zainteresowanie tego rodzaju asortymentem zarówno ze strony indywidualnego odbiorcy jak i pomniejszych spółek czy tez znacząco dużych firm powoduje, że praktycznie wszystkie modele sprężarek są w stały sposób doskonalone i wdrażane do produkcji. Tego rodzaju urozmaicenia i zmiany mają na celu osiągnięcie jak najwyższych parametrów posiadanych przez części zamienne stosowane między innymi przez serwisy zajmujące się obsługą tego rodzaju urządzeń.

Oczywiście istnieje jeszcze cała grupa innego rodzaju kompresorów jak chociażby kompresory olejowe lub też kompresory bezolejowe czy tez kompresory przenośne.

Wybór i zastosowanie odpowiedniego rodzaju urządzenia jest oczywiście zależne od wielu pomniejszych czynników. Są one najczęściej nieco ściślej związanymi przez wzgląd na odpowiednią ilość stopni danego urządzenia, główny i całościowy stosunek sprężania jak i ogólna budowa urządzenia. Nierzadko jednym z główniejszych argumentów decydujących przy zakupie danego rodzaju sprężarki jest jej możliwość mobilności i znacząco łatwego przemieszczenia. Wiele tego rodzaju urządzeń wykorzystywanych jest obecnie także w cieszącej się coraz to większą popularnością dziedzinie, jaką jest klimatyzacja domów i pomieszczeń biurowych.
Polecamy: wycinka drzew | taxi bagażowe | Copyright © 2014 Sprężarki.